KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12688032

nr 1268 8032

Anton Lindforss

(1890-1943), Finland

Akvarell, Signerad, daterad -30, ca 36x45 cm

Kondition: ngt missfärgad kant

Anton Lindforss, finländsk bildkonstnär född 1890 i Tammerfors, Finland, död 1943 i Helsingfors.

Utrop:

500 kr

måndag 12 augusti 2019
kl 19:25:41

Anton Lindforss

Läs mer om Anton Lindforss